1. Cel działania Zespołu:
Zespół Orzekający Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10 wydaje opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole dla dzieci mieszkających na terenie dzielnicy Bielany.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 10 została wyznaczona przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do orzekania w sprawie autyzmu i zespołu Aspergera dla dzieci z dzielnicy Bielany oraz Żoliborz, które:
- zamieszkują na terenie powyżej wymienionych dzielnic i nie rozpoczęły spełniania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego i nie korzystają z wychowania przedszkolnego;
- uczęszczają do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach mających siedzibę na terenie dzielnic Bielany i Żoliborz.
Oferujemy możliwość konsultacji u różnych specjalistów dla dzieci w wieku od 0 do 7 roku życia.
Dzieci, u których zostaną wykryte nieprawidłowości w rozwoju będą mogły korzystać w ramach tzw. wczesnego wspomagania rozwoju z różnych form pomocy terapeutycznej.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz. U. 2017 nr 0 poz. 1743 2017.09.15)
2. Skład Zespołu Wczesnego Wspomagania
mgr Wioleta Osuch - neurologopeda, koordynator Zespołu WWRD
mgr Andrzej Biernacki- pedagog specjalny
mgr Alicja Golonka - pedagog specjalny, psycholog
mgr Iwona Jóźwiak - logopeda
mgr Paulina Katowicz - logopeda
mgr Julia Piotrowska - psycholog
mgr Elżbieta Ruszkiewicz- logopeda
mgr Małgorzata Szpakowska - rehabilitant
mgr Adriana Święszkowska - logopeda
mgr Kinga Ziobrowska - logopeda
3. Jak uzyskać opinię o potrzebie wwrdz:
Osoby zainteresowane wydaniem opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju proszone są o kontakt (osobisty lub telefoniczny) z koordynatorem Zespołu mgr Wioletą Osuch w godzinach pracy:
Wnioskodawca jest informowany o terminie posiedzenia Zespołu Orzekającego i ma prawo wziąć udział w posiedzeniu Zespołu Orzekającego podczas omawiania sprawy swojego dziecka.
W ciągu 7 dni od terminu posiedzenia Zespołu wnioskodawca może odebrać w Poradni jeden egzemplarz opinii (termin odbioru dokumentu proszę potwierdzić telefonicznie). Jeżeli w ww. okresie opinia nie zostanie odebrana z Poradni, to 7. dnia zostanie wysłana listem poleconym na adres wnioskodawcy.
4. Terminy posiedzeń Zespołu:
Posiedzenia Zespołu odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca i rozpoczynają się ok. godziny 13.00.
Zastrzega się możliwość zmiany terminu posiedzenia Zespołu z przyczyn formalnych.
O zmianie terminu poinformowani zostaną wnioskodawcy.
5. Pliki do ściągnięcia i inne informacje:
zaświadczenia lekarskie:
- kształcenie specjalne (KS)
- zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze (ZRW)
- wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWRD)
|  |